Cookies Ta strona wykorzystuje pliki cookies (niewielkie pliki tekstowe przechowywane przez przeglądarkę internetową na urządzeniu użytkownika) m.in. do analizy statystycznej ruchu, dopasowania wyglądu i treści strony do indywidualnych potrzeb użytkownika). Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Repertuar RepertuarEN

Zespół

Dyrekcja i Kierownictwo

Bogusław Nowak Dyrektor Naczelny Bogusław Nowak
Katarzyna Rytysa-Bańbuła Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych
Tomasz Tokarczyk Kierownik Muzyczny Tomasz Tokarczyk
Małgorzata Żak Główna Księgowa
Laco Adamik Główny Reżyser
Marian Paciorek Z-ca Dyrektora ds. Techniczno – Administracyjnych

Rada Artystyczno-Programowa

Tomasz Tokarczyk Tomasz Tokarczyk Laco Adamik
Adam Kruszewski
Małgorzata Janicka-Słysz
Barbara Kędzierska
Stanisław Zajączkowski

Zespół Artystyczny

Dyrygenci współpracujący

Adam Banaszak
Grzegorz Berniak
Łukasz Borowicz
Sławomir Chrzanowski
Rafał Jacek Delekta
Jan Jazownik
Marek Kluza
Joachim Kołpanowicz
Tadeusz Kozłowski
Warcisław Kunc
Zygmunt Magiera
Jacek Mentel
Marcin Nałęcz-Niesiołowski
Sebastian Perłowski
Evgeny Volynskiy
Piotr Wajrak

Soliści

Soprany

Współpraca

Marcelina Beucher
Ewa Biegas
Wioletta Chodowicz
Zuzanna Caban
Maria Domżał
Gabriela Gołaszewska
Małgorzata Grela
Joanna Moskowicz
Ilona Krzywicka
Edyta Piasecka
Marta Polcaro
Magdalena Polkowska
Marzanna Rudnicka
Karina Skrzeszewska
Ewelina Szybilska
Karolina Wieczorek
Ewelina Wiśniecka
Anna Wolfinger
Joanna Wójcik

Mezzosoprany

Współpraca

Agata Dembska-Kornaga
Wanda Franek
Jolanta Gzella
Elwira Janasik
Natalia Kukhar
Monika Ledzion-Porczyńska
Anna Lubańska
Olga Maroszek
Ewa Menaszek
Daria Proszek
Małgorzata Ratajczak
Karolina Sikora
Małgorzata Walewska
Bożena Zawiślak-Dolny
Iryna Zhytynska

Tenory

Współpraca

Adrian Domarecki
Łukasz Gaj
Sylwester Kostecki
Marcin Kotarba
Andrzej Lampert
Paolo Lardizzone
Franciszek Makuch
Pablo Martinez
Mihail Mihaylov
Sylwester Targosz-Szalonek
Janusz Ratajczak
Łukasz Ratajczak
Arnold Rutkowski
Paweł Skałuba
Dominik Sutowicz
Łukasz Załęski
Adam Zdunikowski
Stanisław Zyskowski

Barytony

Współpraca

Mariusz Godlewski
Jacek Greszta
Łukasz Jakubczak
Jacek Jaskuła
Szymon Komasa
Sławomir Kowalewski
Stanisław Kufluk
Mariusz Kwiecień
Bartłomiej Misiuda
Łukasz Motkowicz
Stanisław Olejniczak
Tomasz Rak
Przemysław Rezner
Andrij Shkurhan
Leszek Skrla
Bartosz Urbanowicz
Adam Zaremba

Basy

Współpraca

Janusz Borowicz
Szymon Kobyliński
Dariusz Machej
Jacek Ozimkowski
Grzegorz Szostak
Wojtek Śmiłek

Bas-barytony

Współpraca

Robert Gierlach

Akompaniatorzy-korepetytorzy solistów

Zenovia-Anna Danchak
Kristina Kutnik
Emanuele Leomporri
Joachim Kołpanowicz
Katarzyna Starzycka

Aktorzy

Współpraca

Bożena Adamek
Elżbieta Karkoszka
Marta Klubowicz
Marianna Linde
Sławomir Mokrzycki
Jan Monczka
Ana Nowicka
Włodzimierz Nurkowski
Kajetan Wolniewicz
Krzysztof Zawadzki
Małgorzata Zawadzka

Asystenci Reżysera

Dagmar Bilińska-Korban
Mateusz Makselon
Agnieszka Sztencel

Asystent Scenografa

Bożena Pędziwiatr

Inspicjenci

Dagmar Bilińska-Korban
Justyna Jarocka-Lejzak
Mateusz Makselon
Agnieszka Sztencel

Suflerzy

Dorota Sawka
Maria Mitkowska

Balet

Wioletta Maciejewska Kierownik Baletu
Alesia Smirnova Pedagog Baletu
Bożena Kowalska Inspektor Baletu

Akompaniatorzy

Emilia Strzecha
Olena Yasilkivska

Masażysta

Mateusz Wicher

Rehabilitant

Małgorzata Mękarska

Soliści

Agnieszka Chlebowska
Gabriela Kubacka
Mizuki Kurosawa
Malika Tokkozhina
Gabriele Togni
Dzimitry Proukharau
Yauheni Yatskevich

Koryfeje

Julia Galambos
Bożena Kowalska
Anastasiya Krasouskaya
Sofia Manca
Mariana Morfin-Sanchez
Agnieszka Raczyńska
Dzina Ratoń
Leonardo Cusinato
Adam Mośko
Maciej Pluskowski
Yauheni Raukuts
Vadzim Trukhan

Tancerze Zespołowi

Paulina Cisłowska
Małgorzata Dorosiewicz-Kotarba
Klaudia Połeć
Agata Steinke-Wojtala
Weronika Wilczyńska
Teresa Żurowska
Daniele Griffo
Andrei Kryshchanovich
Tomasz Staniak
Filip Świeczkowski

Chór

Janusz Wierzgacz Kierownik Chóru
Joanna Wójtowicz Asystent Kierownika Chóru
Maria Pawlisz Inspektor Chóru
Dariusz Palonek Bibliotekarz

Soprany

Alina Antonik
Agnieszka Czekaj-Janicka
Natalia Hydz
Natalia Mańka-Mularczyk
Wioletta Majgier
Kamila Mędrek Żurek
Joanna Rakoczy
Małgorzata Sznajder-Dziechciowska
Jolanta Wacławska
Maria Węgrzyn
Anna Wodyńska-Piętka
Lidia Zoń-Raymond

Alty

Martyna Dwojak
Agata Flondro
Anna Gajdzik-Krzyżanowska
Agata Gondek-Klimek
Joanna Grandys-Wnuk
Małgorzata Hyży-Wypart
Jolanta Leśniak
Lucyna Ordon-Klimczak
Maria Pawlisz
Joanna Piękoś
Lidia Pirowska

Tenory

Michał Błocki
Piotr Boronowicz
Marek Gerwatowski
Krzysztof Kogut
Dariusz Palonek
Rafał Pawłowski
Rafał Piętka-Wodyński
Wiesław Popiołek
Paweł Szczepanek
Łukasz Zakrzewski

Basy

Sławomir Broś
Jarosław Dijuk
Władysław Guzik
Marcin Herman
Roman Klimowicz
Łukasz Lelek
Jan Migała
Ludomir Rogalewski
Patryk Rymanowski
Andrzej Wartalski
Jerzy Wójcik
Jacek Wróbel
Mariusz Zarzycki

Akompaniator

Olga Piotrowska-Cender

Orkiestra

Iwona Ibek-Milewska Inspektor Orkiestry
Paweł Siedlik Inspektor Orkiestry
Leszek Pacanek Bibliotekarz

I Skrzypce

Dorota Gromada
Magdalena Kamińska
Igor Laszkiewicz
Ewa Litwa
Barbara Łobaczewska-Kuźnia
Dominika Olszewska-Szczepanik
Edyta Szlachetka-Hajto
Anna Stolarz
Swietłana Białostocka Koncertmistrz
Paweł Wójtowicz Koncertmistrz

II Skrzypce

Bożena Baran-Darska
Halina Boroni
Klaudia Dzieża
Iwona Ibek-Milewska
Tomasz Kuźnia
Agnieszka Majerska
Ewa Welanyk
Angela Sznicar

Altówki

Piotr Augustyn
Janusz Chrzanowski
Maria Drak
Jadwiga Karpała
Oleksandra Mychajlenko
Witalij Mychajlenko
Małgorzata Piekarczyk

Viola d'amore

Oleksandra Mychajlenko

Wiolonczele

Alina Grochala
Stanisława Komońska
Leszek Pacanek
Krzysztof Wójtowicz
Radosław Bukała Koncertmistrz
Barbara Drobniak-Jakóbik Koncertmistrz
Dobrosław Krzyżanowski Koncertmistrz

Kontrabasy

Marek Bednarczyk
Jerzy Porosło
Marek Lewandowski
Piotr Sarnecki

Flety

Karolina Klimczak
Janusz Pańczyk
Wiesław Suruło

Oboje

Mirosław Drak
Leonid Pozdiejew
Monika Sęk
Sylwia Tomera-Długosz

Rożki Angielskie

Mirosław Drak
Monika Sęk
Sylwia Tomera-Długosz

Klarnety

Dezyderiusz Boroni
Ryszard Cieśla
Jerzy Krowicki
Stanisław Olko

Klarnety Es

Ryszard Cieśla

Klarnety Basowe

Dezyderiusz Boroni
Ryszard Cieśla
Stanisław Olko

Saksofon Tenorowy

Stanisław Olko

Fagoty

Arkadiusz Babiński
Patryk Krzyszkowski
Maciej Rygielski

Kontrafagot

Patryk Krzyszkowski

Waltornie

Marcin Gajewski
Jarosław Jaworski
Antoni Pietras
Ryszard Rakoczy
Paweł Siedlik

Trąbki

Maurycy Biesiadecki
Michał Bylica
Marek Domagalski
Jacek Król

Puzony

Arkadiusz Bała
Tomasz Gajewski
Krzysztof Węgrzyn

Tuba

Jarosław Janecki

Kotły

Marcin Kotarba
Sylwia Romek
Maria Stojek

Perkusja

Marcin Kotarba
Sylwia Romek
Żaneta Seweryn
Maria Stojek

Harfa

Lilianna Kosiorowska-Wysocka

Gitara / Mandolina

Alina Grochala

Gitara Basowa

Marek Lewandowski

Organy / Czelesta

Maria Mazurkowska

Studio Baletowe

Magdalena Malska Kierownik Studia Baletowego

Współpraca Organizacyjna

Elena Korpusenko
Ewa Mączyńska

Pedagodzy

Elena Korpusenko
Karolina Kuliga
Kinga Kużdżał

Współpraca

Katarzyna Borstyn
Anastasiya Krasouskaya
Wioletta Maciejewska
Magdalena Malska
Ewa Mączyńska
Marta Mietelska-Topór
Ewa Nowak
Monika Rucka-Michalik
Justyna Rybarz
Kinga Szablowska
Jacek Szydłowski

Pedagodzy Gościnni

Katarzyna Aleksander-Kmieć
Maria Frączysta
Yauheni Yatskevich

Korepetytorzy Pianiści

Ryszard Heuchert
Olena Leonova
Ella Mkrtczyan
Lidia Ordon
Aleksandra Sobczak
Klaudia Sobczak

Chór Dziecięcy

Marek Kluza Kierownik Chóru Dziecięcego

Pedagog Chóru Dziecięcego

Beata Kluza

Akompaniator Chóru Dziecięcego

Maria Mazurkowska